Wyposażenie

turbo-compressor-balancing-machine-17348-4908167

 

CMT 47 tr Polimer - Wyważarka do wirników turbosprężarek

Wyważarkę do turbosprężarek CMT 47 tr POLIMER stosuje się w pierwszym etapie regeneracji turbin samochodowych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz współpracy z producentami i zakładami regeneracji turbosprężarek powstała kompaktowa maszyna charakteryzująca się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Służy ona do wyważania dynamicznego wirników wszystkich typów turbosprężarek samochodowych w dwóch płaszczyznach, po wymontowaniu wirników z obudowy łożyskowań, przy prędkości obrotowej 2100 – 5000 obr/min. Maszyna posiada płynnie regulowany napęd umożliwiający rozpędzenie wirnika nawet do 9000 obr/min.

 

 

phoca thumb l CMT-48-VSR
CMT 48 TWIN
- Wyważarka wysokoobrotowa do rdzeni turbosprężarek

Doważarka CMT 48 TWIN umożliwia wyważania wirników w łożyskach własnych zamontowanych w fabrycznych korpusach turbin. Wyważarka CMT 48 TWIN zbudowana jest w ten sposób, że w jednej obudowie są zabudowane dwie wyważarki: średnioobrotowa CMT 48 tr i wysokoobrotowa CMT 48 VSR. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednej maszynie osiągamy kompletne centrum służące do doważania turbin wysokoobrotowych oraz średniobrotowych turbin np. od ciężarówek. Zastosowanie tego typu urządzeń w procesie doważania, pozwala nam zbadać zachowania turbosprężarek przy skrajnie wysokich obrotach do 280 000 obr./min.

 

 

 

4000ActuTest 4000

Urządzenie sprawdza działanie oraz reguluje pneumatyczne i elektroniczne aktuatory turbosprężarek samochodowych, które odpowiadają za prawidłową prace zmiennej geometrii łopatek. Urządzenie składa się z dwóch części:

  • części pneumatycznej dla podłączenie aktuatorów pneumatycznych
  • jednostki centralnej do starowania częścią pneumatyczną oraz do testowania i regulacji aktuatorów elektronicznych.

Urządzenie posiada dużą wewnętrzną bazę danych nastaw aktuatorów, którą można rozszerzać dodając kolejne pozycje lub automatycznie mierząc nastawy nowej turbosprężarki, jaki i zdalnie aktualizować za pomocą modułu WiFi wbudowanego w urządzenie. Dodatkowo producent zobowiązuję się do systematycznego uaktualniania bazy danych.

 

turbotestTurbotest

TurboTest to urządzenie służące do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Tryb statyczny, który umożliwia regulację geometrii przy unieruchomionym wirniku, a także tryb dynamiczny, który symuluje warunki pracy turbosprężarki w samochodzie.
W trybie dynamicznym turbina jest smarowana olejem o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki temu regulacja zmiennej geometrii może odbywać się na obrotach, których wartość jest wyświetlana. Wiąże się z tym możliwość pomiaru nie tylko przepływu przez łopatki zmiennej geometrii, ale także, co najważniejsze, wydajności regenerowanej turbosprężarki.